Dpü’de Kariyerim & Geleceğim Günleri

Dpü’de Kariyerim & Geleceğim Günleri

            Üniversitemiz Kariyer ve Mezun Merkezi tarafından düzenlenen Kariyerim & Geleceğim Günleri konulu etkinliğe Meslek Yüksekokulumuzdan katılan Bilgisayar Programcılığı Programı 2. sınıf öğrencisi Mahmud ATİLAY, Bölüm Başkanı Öğr.Gör. Eyüp IRGAT’ın danışmanlığında “Sistem Analizi ve Tasarımı” dersinde yapmış olduğu maket uçak modelini tanıttı.

           Mahmud ATİLAY yapmış olduğu çalışma hakkında bilgi vererek; bu çalışmadaki amacının hazır Radyo Kontrol kumandalardan kurtulup, Arduino kartlarıyla açık kaynak kodlarını kullanarak tamamen müdahale edip kendi kontrolümüzü sağlamak olduğunu ve bu işleminde üzerinde bulunan microcontroller sayesinde sağlanabileceğini söyledi.

          Neden uçak seçimi yapıldığı konusunda ise; “Bir araba veya başka bir araç yapmış olsaydık insanlardaki merak duygularını pek uyandıramazdık. Uçak modeli ile insanlardaki merak duygularını uyandırarak yapılabileceğini hissettirmek ve bunu geliştirerek daha farklı yerlere yönelmelerini sağlamak.” olduğu söyledi.

Öğrencimiz Mahmud ATİLAY’a yapmış olduğu bu çalışma için teşekkür eder bundan sonraki çalışmalarında da başarılar dileriz.

 

Model uçak hakkında detaylı bilgi almak için:

https://www.teknokaynak.net/rc-ucak-modeli-prototip/

Haber hakkında detayli bilgi almak için:

http://haber.dpu.edu.tr/tr/haber_oku/5cb5a8bbd50d0/dpude-kariyerim-gelecegim-gunleri

 

 

Son Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2019, Salı