Hakkımızda

Gelişen sanayi ve hizmet sektörlerinin kapsam değiştiren insan gücü ihtiyaçlarını karşılamak üzere alınan kararlar doğrultusunda Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 1975-76 eğitim-öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı YAYKUR yükseköğretim kurumuna bağlı olarak kurulmuş; 1982 yılında Anadolu Üniversitesi bünyesinde olan Meslek Yüksekokulumuz, 1992 yılında  Dumlupınar Üniversitesi bünyesine alınmıştır.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 30.11.2011 tarihli Genel Kurul toplantısında incelenen ve 2547 Sayılı Kanun’la değişik 7/d-2 ve 7/h maddeleri uyarınca Kütahya Meslek Yüksekokulunun adı Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak değiştirilmiştir.

Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Türkiye’ deki üniversiteler bünyesinde yer alan meslek yüksekokullarının içinde en seçkin, bölgesine en büyük katkıyı sağlayan fiziksel ve teknolojik donanımlarının yanında, 36 akademik, 13 idari personel, 9 bölüm ve 4900 öğrencisiyle eğitim - öğretim hizmeti veren kurumların başında gelmektedir. Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde 9 bölüm, 14 program bulunmaktadır.

BÖLÜM

PROGRAM

Bilgisayar Kullanımı

Bilgisayar Operatörlüğü

Bilgisayar Teknolojileri

Bilgisayar Programcılığı

Elektrik ve Enerji

Elektrik

Elektronik ve Otomasyon

Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi

Elektronik Teknolojisi

Mekatronik

İnşaat

İnşaat Teknolojisi

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi

Yapı Denetimi

Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri

Kimya Teknolojisi

Makine ve Metal Teknolojileri

Makine

Malzeme ve Malzeme İşleme Teknolojileri

Mobilya ve Dekorasyon

Lastik ve Plastik Teknolojisi

Mülkiyet Koruma ve Güvenlik

Sivil Savunma ve İtfaiyecilik

Yüksekokulumuz programlarında öğrenim süresi 2 yıldır. Teknik programlardan mezun olan öğrenciler “Tekniker”  unvanını kazanmaktadır.

 

Son Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, Salı