Orman Yangınlarında Gönüllülük Eğitimi

Orman Yangınlarında Gönüllülük Eğitimi

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğümüzde 01 Eylül 2019 tarih ve 30885 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren "Orman Yangınlarıyla Mücadelede Görev Yapan Gönüllüler Hakkında Yönetmelik" kapsamında Yangın Gönüllülerinin Eğitimine Kütahya Orman İşletme Müdürlüğü ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile devam ediliyor.

27-28 Şubat 2020 tarihlerinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü Öğrencilerinin oluşturduğu Orman Yangını Gönüllü Ekiplerinden toplam 81 kişiye Temel Orman Yangını Bilgisi, Orman Yangınlarına Müdahale, İlk Yardım, Kişisel Koruyucu Donanım, İş Güvenliği ve Orman Yangınlarında Kullanılan Araç-Gereç ve Ekipmanlar hakkında, 16 saatlik "Orman Yangınlarıyla Mücadele - Teorik ve Uygulama Eğitimi" verildi. Eğitim sonunda tatbikat gerçekleştirilerek Arazözlerin kullanımı ve El Aletleri uygulamalı olarak gösterildi. Yapılan sınavda başarı göstererek "Orman Yangınlarıyla Mücadele Gönüllüsü" olmaya hak kazananlara Katılım Belgeleri yapılan tören ile verildi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Ali TELLİ organizasyon ve ev sahipliğinde yürütülen eğitim, Bölge Müdür Yardımcımız Yaşar Yaman SAĞLAM koordinasyonunda Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü A. Yavuz HELVACI ve Şube Mühendisi A.Başar KAVCİN tarafından gerçekleştirildi. Eğitim sonunda Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Mehmet ERDEM tarafından Teşekkür Belgesi takdim edildi.

 

Son Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2020, Çarşamba