Mezunların Öğrencilerimizin Dikkatine (Yöksis Güncellemesi ÖSYM - E Devlet Vb.)

***** Ülke genelinde yürütülen YÖKSİS veri tabanı çalışmaları kapsamında bütün kamu kurumları YÖKSİS veri tabanına entegre olmaktadır. Bu nedenle üniversitemizden geçmiş yıllarda (genellikle 2003 yılı ve öncesi) mezun olan öğrencilerin mezuniyetleri E-devlet, ÖSYM, YÖK, Milli Eğitim vb. kurumlarda görünmemektedir. Bunun nedeni 2003 yılı ve önceki yıllarda okuyan öğrencilerin T.C. Kimlik numaralarının Üniversitemiz Öğrenci Bilgi Sisteminde bulunmamasıdır. Bu durumdan dolayı problem yaşayan mezunlarımızın diploma@dpu.edu.tr e-posta adresine nüfus cüzdanı ve diplomalarının ön ve arka yüzlü suretleri ile birlikte ekteki dilekçeyi doldurarak göndermeleri gerekmektedir.(Taranmış olması veya okunabilir çözünürlükte cep telefonu ile fotoğrafının çekilmiş olması da yeterlidir.) Bu başvuru işlemi sonucunda mezuniyet güncellemesi (mesai saatleri içinde) en kısa sürede yapılacaktır. ( Bu başvuru ile sadece DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ mezunlarına hizmet verilmektedir. Eğer başka bir Yükseköğretim Kurumundan mezun olduysanız ilgili kurum ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. ) 

Başvuru Dilekçesi

İşleminizin hızlı bir şekilde yapılabilmesi için e-posta ile başvuru yapmanız önerilir. 

Faks ile başvuru yapmak isteyenler için Faks numarası : 0274 265 20 27 

İrtibat telefonları :  

Faks veya e-postanın ulaşıp ulaşmadığının teyidi için 0274 265 20 31 - 1085 ile görüşebilirsiniz.

 

*****TRANSKRİPT BELGE TALEBİ

Şehir dışından transkript talebinde bulunan öğrencilerin aşağıda belirtilen şekillerde belgelerini alabilirler.

1-Kargo yolu ile (Yüksekokulumuza yönlendireceğiniz her hangi bir kargo şirketi çalışanına Adınızı Soyadınızı ve T.C. Kimlik numaranızı söylemeniz halinde belge kargo çalışanına teslim edilerek size ulaşmı sağlanır.

2-Arkadaş, tanıdık yolu ile (Herhangi bir arkadaş yada tanıdığınızı okulumuza göndermeniz ve Adınız Soyadını ve T.C. Kimlik numarasını söylemesi halinde hemen kişiye teslim edilir.)

3-Posta yolu ile (transkript talebinde bulunan öğrencilerin ekteki formu doldurup Yüksekokulumuzun faks numarası olan 0274 227 04 54  göndermeleri halinde adreslerine gönderilir.) Posta yolu ile gönderilen Transkript belgelerin alıcıya ne zaman ulaşacağı hakkında bilgi verilemez

Transkript Belge Talep Dilekçesi

Son Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, Çarşamba